معرفی و بررسی بازی Death Stranding

تهیه و تنظیم از اشکان عابد

اگر از بازیهای تکراری که هر سال با کمی شاخ و برگ دادن به نسخه قبلی دوباره روانه بازار میشوند، خسته شده اید، دث استرندینگ میتواند تجربه ای نو و خاص را برای شما به ارمغان آورد.

پس از سه سال صبر برای فهم بهتر دث استرندینگ، بازی به شدت پیچیده تر از آنیست که گمان میکردیم. هیدئو کوجیما (خالق دنیای Metal Gear) با خلق دنیایی جدید و سرشار از ایده های جذاب و ارایه داستانی فوق العاده ولی گیم پلی متفاوت توانسته است بازیی عالی، اما نه برای همه بازیکنان را ارایه کند.


پس از انفجارهایی که در دنیای بازی رخ میدهد، ارتباط میان بخش های مختلف امریکا قطع میشود و شما باید در نقش سم پورتر بریجر به بخش های مختلف سفر کرده و شبکه کایرال (به نوعی جایگزین اینترنت با قابلیت های بیشتر) را دوباره به شبکه واحد وصل کنید.

در طول داستان بازی شما باید مسافت های زیادی را طی کنید و این سفرها که با موسیقی فوق العاده بازی و کاراکترهایی که هر کدام داستان پردازی فوق العاده ای دارند، میتواند برای شما تجربه ای خاطره انگیز باشد.

بی بی کودکی که همراه شماست از فوق العاده ترین بخش های بازی است و به گونه ای نماد امید در این دنیای آخرالزمانی است.

دیگر کاراکتر ها نیز شخصیت پردازیی کامل و قابل لمسی دارند و با وجود آنتاگونیست نه چندان خوب بازی، داستانی نو، عمیق و جذابی خلق شده است.

دنیای بازی از نظر محیطی و بصری خارق العاده و زیباست و به گونه ای از بهترین های بازیهای ویدیویی است.

شما به وسیله اتصال کایرال، میتوانید سازه های دیگر بازیکنان را ببینید و به همدیگر کمک کنید و این ویژگی بدون برهم زدن تعادل بازی بازیکنان را به کمک کردن و مهربانی به دیگر بازیکنان تشویق میکند.

اما گیم پلی بازی بسیار متفاوت است و ممکن است برای بعضی از گیمرها چندان دلچسب نباشد و آن ها را از بازی خسته کند، به همین علت دث استرندینگ را میتوان بازیی کاملا سلیقه ای دانست.

نکات مثبت بازی

- موسیقی خارق العاده

- جلوه های بصری زیبا و دنیایی واقعی و کامل

- شخصیت پردازی فوق العاده کاراکترها

- نبرد های جذاب با BT ها

- قسمت انلاین جذاب و نو که شما را به کمک به دیگر پلیرها تشویق میکند.

- تشویق به عدم کشتن انسان ها، حتی با وجود دشمن بودنشان

نکات منفی

- شخصیت پردازی ضعیف آنتاگونیست بازی

- گیم پلی بازی که برای بعضی بازیکنان جذاب نیست.

نظرتان را بنویسید