نقد و بررسی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

تهیه و تنظیم از اشکان عابد

در سالهای اخیر، اوضاع برای طرفداران بخش تک نفره سری Star Wars چندان بر وفق مراد نبوده است. اما حالا استودید ریسپاون که توسعه سری جدید Star Ward را برعهده داشته، توانسته است تا با افزایش سختی، استفاده درست از قدرت نیرو(Force Powers)،داستان پردازی مناسب و خلق شخصیت های جذاب، بازیی در خور نام این فرانچایز را به دنیا عرضه کند.

Star Wars Jedi: Fallen Orderآخرین نسخه عرضه شده از این فرانچایز محبوب و قدیمی است. ریسپاون در این نسخه سعی بر این داشته تا از تجملات اضافی کم کند وبا استفاده از ریشه ها و هسته های اصلی این مجموعه مانند گشت وگذار در سیارات مختلف، خودشناسی، جنگیدن با تاریکی های درون شخصیت ها و کمک گرفتن از دوستان وهمکاری با آنها بازی فوق العاده ای را عرضه کند.

روابط میان دوستان و نوع همکاری آنها همیشه از موضوعات اصلی سری Star Wars به خصوص در فیلم های این مجموعه است و در این بازی نیز بخش اصلی داستان و گیم پلی را در شکل میدهد.اصلی ترین رابطه این بازی میان کال کستیس با بازی کامرون موناهان( بازیگر سریال های Shameless  و Gotham) و رباتی به نام BD-1 شکل میگیرد. زمانی که  این دو با هم آشنا میشوند، تبدیل به دوستانی جدایی ناپذیر میشوند و با همکاری هم به کاوش سیارات و حل کردن پازل ها و نبرد با نیروهای امپراطوری میپردازند.

BD همراه همیشگی کال در طی داستان بازی است و به شما در بازیابی سلامتتان، هک کردن بعضی از رباتها، باز کردن درها و دیگر کارها کمک میکند و حضور او به اندازه کافی است و اغلب مکالماتی که از سوی کال صورت میگیرد، این رابطه را میسازد.

در طول بازی قطعا به کمک هایBD  نیاز پیدا میکنید، زیرا بازی با وجود دشمنان قوی و ایده هایی که از سری  Soulsborne گرفته است، میتواند شما را مجازات کند. سیستم مبارازات بازی سخت تر و جذاب تر شده و استفاده درست از حرکات و انرژی میتواند شما را به پیروزی برساند.

برای بازیابی سلامت خود شما میتوانید مقدار مشخصی از Stims را استفاده و یا در مناطق مخصوص سلامت خود را بازیابید.که مشابه Dark souls است. با شکست دادن دشمنان شما تجربه و امتیاز کسب میکنید و به کمک ان میتوانید توانایی های جدیدی را به دست آورید. در صورت مرگ شما همه امتیازات از  اخرین Skill Point گرفته میشود. تنها در صورتی که کسی که شما را شکست داده است را پیدا کنید و او را شکست دهید، امتیازات به شما برمیگردد.

به طور کلی بازی شباهت زیادی به Sekiro : Shadows Die Twice دارد و میتوان آن را نسخه سبک تر سری Soulsborne دانست که توانایی جذب گیمرهای بیشتری را داراست.نقشه ها به اندازه کافی بزرگ هستند و طراحی آنها به گونه ای است که در آنها گم نمیشوید.

در پایان این بازی را میتوان سرگرم کننده، جذاب ، چالش برانگیز دانست که توانسته است بازی در خور نام Star Wars  باشد.

نکات مثبت

سیستم مبارازات متعادل و نبردهایی جذاب نقشه هایی وسیع وپرمحتوا که درآنها بدون اینکه گم شوید به جستجو در دنیای  Star Wars  یپردازید.

نبرد هایی که نیازمند تمرکز و هوش شما به خصوص در نیمه دوم بازی است. وجود شخصیت های مختلف که در کاوش جذاب ترین بخش های  Star Wars به شما کمک میکنند.

نکات منفی

بعضی از نبرد ها بخاطر فاصله زیاد بین چک پوینتها  کمی خسته کننده میشود.داستان شروع آرامی دارد و کمی برای جذاب تر شدن نیاز به زمان دارد.

نظرتان را بنویسید