هر آن‌چه که از بازی Crash Team Racing Nitro Fueled باید بدانیم

به قلم محسن صفار

بعد از تجربه موفق بازسازی بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy طبیعی است که اکتیویژن بخواهد باز هم با ارائه یک ریمستر جدید از دنیای کراش پولی به جیب بزند. بازی Crash Team Racing برای اولین بار بر روی کنسول Play Station در سال 1999 معرفی شد و شاید بازی Mario kart گوی سبقت را از آن  قاپید ولی CTR هم‌چنان یک تجربه مفرح و هیجان انگیز باقی ماند.

CTR که توسط کمپانی ناتی داگ توسعه یافته بود یک عنوان مسابقه ای است که کاراکترهای آن از بازی Crash Bandicoot انتخاب شده اند و سوار بر کارت‌های خود در میدان مسابقه می‌تازند. حال قرار است در نسخه بازسازی شده بازی شاهد شخصیت Nitros Oxide– سریع‌ترین راننده کهکشان- باشیم که می‌خواهد کراش و دارودسته‌اش را در بازی خودش شکست دهد!

 crash

CTR توسط اکتیویژن از کمپانی ناتی داگ گرفته شده و وظیفه بازسازی آن به عهده Beenox گذاشته شده استو  قرار است نسخه ریمستر شده با نام Crash Team Racing Nitro-Fueled منتشر گردد. برای آن‌ها که نام این توسعه دهنده را نشنیده‌اند باید بگوییم آن‌ها همان تیم توسعه‌دهنده بازی Call of Duty: Modern Warfare Remastered بوده‌اند.

توماس ویلسون کارگردان هنری بازی می‌گوید اولین اصل ما در این بازسازی حفظ اصالت نسخه قدیمی‌تر است. در واقع از این بازی می‌توان یک تجربه حدودا یکسانی دقیقا مشابه با بازی CTR انتظار داشت. پس قاعدتا می‌توان انتظار داشت که 5 سبک مختلف تجربه شده یعنی Adventure, Time Trial, Arcade, Versus and Battle می‌بایست در این بازی نیز پیاده شده باشد. البته که تغییراتی نیز قطعا داده خواهد شد که شاید بزرگ‌ترین آن‌ها امکان تجربه بازی به صورت آنلاین باشد.

تجربه بازی به صورت دو نفره آفلاین یک تجربه لذت‌بخش است ولی تجربه آنلاین قطعا به مراتب دل‌نشین‌تر و همه‌پسندتر خواهد بود. البته برای کسانی که خیلی همگام با تکنولوژی بازی‌های امروزی جلو نمی‌روند نیز مٌد بازی 4 نفره در بازی قرار داده شده‌است.

با ویدئوهایی که از گیم‌پلی منتشر شده است معلوم می‌شود که تنوع اسلحه‌های بازی به گستردگی نسخه اول خواهد بود و kart های بازیکن‌ها به همان صورتی که بودند، بازگشته‌اند. به هر حال این بازی تمامی کاراکترها، تجهیزات، مدها و زمین‌های مسابقاتی نسخه اصلی را شامل می‌شود. البته Beenox با گفتن این‌که قرار است چند زمین جدیدتر و قابلیت شخصی‌سازی کارت‌ها به بازی اضافه شود، دهانمان را آب انداخته است.

تمامی کاراکترهای تائید شده:

 •         Crash Bandicoot
 •         Coco Bandicoot
 •         Nitros Oxide
 •         Doctor Neo Cortex
 •         Polar
 •         Pura
 •         Dingodile
 •         Tiny Tiger
 •         Dr. N. Gin
 •         Ripper Roo
 •         Papu Papu
 •         Komodo Joe

نحوه ریمسترینگ کاراکترها هم قابل قبول به نظر می‌رسد ولی در کل انتظار گرافیک یک بازی هم‌طراز با بازی‌های عرضه شده در اواخر نسل هشتم را نداشته باشید. منظور این است که این بازی یک ریمستر ساده خواهد بود نه یک remake در حد و اندازه‌های بازی Resident Evil 2. با این وجود اعلام شده‌است که بازی به صورت 4K برای دارندگان PS4 Pro و XBOX ONE X به نمایش در می‌آید و طبعا بر روی بقیه کنسول‌های نسل هشتم به صورت Full HD خواهد بود. در رابطه با فریم ریت بازی هنوز حرف قطعی نمی‌توان زد ولی تنها می‌توان گفت که نسخه بازسازی شده‌ی کراش قبلی بر بروی کنسول‌ها 30 و بر روی رایانه‌های شخصی 60 فریم بر ثانیه قابل اجرا بود.

crash 2

از اکتیویژن شاید بتوان انتظاری در حد نسخه بازسازی شده‌ی بازی  Spyro Reignited Trilogy یا همان Crash Bandicoot را داشت و نباید توقع را از این بازی بالاتر برد. Crash Team Racing Nitro-Fueled در تاریخ 31 خردادماه برای تمامی کنسول‌های نسل هشتمی عرضه خواهد شد. قیمت بازی برابر با 40 دلار است که نسخه گران‌تر آن به ازای پرداخت 20 دلار بیشتر شامل چندین پوسته و شخصیت Nitros Oxide به عنوان یک کاراکتر قابل بازی به همراه کارت ویژه او ارائه می‌گردد. البته این شخصیت برای اشخاصی که نسخه 40 دلاری را تهیه کردند نیز با انجام مراحلی در دسترس قرار خواهد گرفت.

نظرتان را بنویسید